Konkurencja dla Xiaomi 10400mAh?

Od pewnego czasu w “sieci” zaczęły się pojawiać pozytywne opinie na temat power banku Xiaomi 10400mAh. Czym ten produkt zasłużył sobie na tyle pochwał? Jeszcze tego nie wiemy, ale postaramy się zdobyć ten produkt do testów. W nasze ręce kilka tygodni temu trafił bank energii PB36 marki Green Cell. Urządzenie do sprawdzenia przekazał nam sprawdzony sklep internetowy Świat Baterii.

Czym charakteryzuje się PB36?

  • ogniwa litowo-polimerowe o pojemności 10.000mAh (wartość zbliżona do Xiaomi, który a 10400mAh),
  • zabezpieczenia: przed głębokim rozładowanie, przed przeładowanie, przed przegrzaniem oraz przeciwprzepięciowe,
  • 2 porty USB o parametrach: 1A oraz 2.1A,
  • 1 port microUSB,
  • diody wskazujące stan naładowania akumulatora,
  • przycisk zasilania/stanu naładowania.

Patrząc po parametrach nie różni się niczym szczególnym w porównaniu z większością dostępnych na rynku power banku o tej pojemności. Jednak ten produkt nas urzekł. Zapytacie: czym? Wykonaniem, rozmiarem, wagą. Jest to power bank Xiaomi, który ze spokojem można nosić w kieszeni spodni, marynarki czy damskiej torebce. Dwa wyjścia USB umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń mobilnych np. smartfon i tablet. Jest to możliwe dzięki temu, że jedno z nich posiada natężenie wynoszące 2.1A.

power-bank-green-cell-pb36-10000mah-szampanski

Wskaźnik naładowania energii, został umieszczone zaraz nad portem microUSB. Zastosowanie tego niewielkiego “gadżetu” daje nam jako użytkownikom wielkie możliwość. Możemy sprawdzić jaki jest stan zgromadzonej energii znajdującej się w wydajnych litowo-polimerowych ogniwach. Przekłada się to na pewność podczas użytkowania, gdy jesteśmy poza zasięgiem gniazdka sieciowego. Warto również wspomnieć, że w zestawie wraz z power bankiem Green Cell PB36 znajduje się przewód zakończony z jednej strony 3 końcówkami: Apple 30-pin, Apple Lightning oraz microUSB. Dzięki temu przewodowi możemy zarówno naładować power bank jak i dowolne urządzenie, które obsługuje przewód.

Posted in Bank energii, Green Cell, Power bank and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *