Do laptopa

Wśród użytkowników komputerów z każdym dniem przybywa więcej osób, które decydują się na korzystanie z laptopa. Komputery przenośne sprawdzają się zarówno do pracy biurowej jak i do korzystania w domowym zaciszu. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele udogodnień, które wpływają na codzienne użytkowanie. Do zalet laptopów można zaliczyć wysoką mobilność oraz fakt, że nie sprawia większych problemów przy transporcie. Warto również dodać, że w dowolnym miejscu, na niewielkiej przestrzeni można uruchomić w pełni funkcjonalną stację roboczą. Ponadto większość współczesnych komputerów przenośnych wyposażona jest w dużą liczbę nowoczesnych technologii, które umożliwiają komunikację z urządzeniami zewnętrznymi, bezprzewodowymi lub przewodowymi.

Power bank do laptopa

Mnogość funkcji stosowanych w komputerach przenośny sprawia, że stosowne akumulatory nie dają możliwość długotrwałej pracy w trybie bateryjnym. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jakie pojawiło się w ostatnim czasie na rynku są tak zwane power banki. Urządzenie to jest po prostu zewnętrzną baterią, która posiada nagromadzoną w sobie energię, którą może później zasilić akumulator znajdujący się w obudowie laptopa. To rozwiązanie jest o wiele lepsze biorąc pod uwagę, możliwość wyposażenia się w drugą baterię i w sytuacji w której dochodzi do rozładowania, po prostu ją podmieniać. Power bank po prostu podłączamy do gniazda zasilania komputera przenośnego i ładujemy znajdujący się w nim akumulator.

power bank do laptopa

Power bank do laptopa – gdzie kupić?

W dzisiejszych czasach na rynku jest kilkadziesiąt sklepów z elektroniką, które w swojej ofercie posiadają power bank do laptopa. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup tego nowoczesnego urządzenia, należy zdobyć informacje na temat ile watogodzin (Wh) posiada wasz komputer przenośny. Jednym z najprostszych sposobów na poznanie tej wartości jest zastosowanie bardzo prostego wzor. Pojemność baterii (należy ją odczytać z tabliczki znamionowej akumulatora) wyrażana w mAh należy pomnożyć przez 3,7 V, następnie tą wartość należy podzielić przez 1000. Po tym przeliczeniu otrzymamy ilość watogodzin laptopa. Wartość tą należy porównać z parametrem znajdującym się w danych technicznych zakupowanego power banka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *