Co to jest power bank?

Power bank to przenośne akcesorium przy użyciu którego istnieje możliwość zasilenia innego urządzenia elektronicznego. Czynność tą można wykonać w bardzo prosty sposób, wystarczy nasz bank energii podłączyć do telefonu komórkowego, smartfona czy tabletu, który potrzebuje dodatkowego zasilania. Możliwe jest to dzięki zgromadzonej energii w akumulatorze przenośnej ładowarki, bo tak również nazywany jest ten osprzęt.. W potocznej mowie używana jest również nazwa bateria zewnętrzna.

Power bank – obudowa

Wygląd zewnętrzny power banka bardzo przypomina obecne na rynku smartfony. Obudowa urządzenia najczęściej wykonana jest z plastiku, metalu albo połączenia plastiku oraz metalu. Wymiary produktu uzależnione są od ilości akumulatorów znajdujących się wewnątrz obudowy. Im większa pojemność urządzenia liczona w mAh tym wymiary power banka mogą być większe. Na rozmiar obudowy baterii zewnętrznej oprócz ilości akumulatorów ich pojemności ma również wpływ rodzaj zastosowanych ogniw. Na zewnątrz urządzenia najczęściej znajdują się 2 gniazda ładowania. Jedno z nich to microUSB, które przeznaczone jest do ładowania power banka przez jego podłączenie np. do komputera. Drugie wyjście USB służy natomiast do przekazywania energii docelowemu urządzeniu, np. telefonowi komórkowemu czy aparatowi fotograficznemu.

power-bank-green-cell-pb22-8400mah-zielony

Power bank – pojemności

Obecnie na rynku dostępne są power banki, które posiadają różne pojemności. W zależności od przeznaczenia użytkownik może zdecydować się na konkretny model baterii zewnętrznej do ładowania swojego urządzenia. Jeżeli potrzebujemy naładować tylko raz swoje urządzenie mobilne może okazać się, że wystarczy nam power bank o pojemności tylko 2000 mAh.  Pojemność banku energii należy dobrać na podstawie pojemności baterii znajdującej się w urządzeniu, które będzie ładowane oraz tego ile razy chcemy to dane urządzenie naładować.

Power bank – zastosowanie

Power bank sprawdza się w sytuacjach w których użytkownik jest z dala od źródła zasilania sieciowego. Wykorzystać można go podczas pieszych wycieczek po górach, spacerów po parkach czy nawet w szkolenie, na uczelni czy w pracy. Niewielkie wymiary w połączeniu z dużą wagą sprawiają, że urządzenie może być przechowywane w plecaku, damskiej torebce czy podróżnej walizce. Urządzenie to polecane jest wszystkim tym, który korzystają z różnego rodzaju urządzeń mobilnych taki jak: telefon komórkowy, tablet, smartfon, laptop, nawigacja GPS.

 

 

Posted in Bank energii, Bateria zewnętrzna, Ładowarka bezprzewodowa, Power bank and tagged , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *